معرفی بازی های بخش علوم پاپایو

معرفی بازی های بخش علوم پاپایو
زمان مطالعه : 4 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

بازی های بخش علوم

در این مطلب بازی های بخش علوم در اپلیکیشن پاپایو را که به زودی در دسترس کودکان قرار می گیرد را معرفی می کنیم. درک مفاهیم علوم و یادگیری آن در واقع رشد فکری کودک را در سطح عالی قرار می دهد. چرا که لازمه ی یادگیری مفاهیم علوم ابتکار عمل ، حس کنجکاوی ، خطر کردن و تفکر است. بچه ها می توانند از طریق مفاهیم علوم ؛ فرصت هایی را برای پیشرفت ، جست و جو ،اکتشاف در آزمایش ، سوال پرسیدن و تمرین انواع مختلف ارتباط ؛ جنبه های گوناگونی از رفتار خلاق را به دست آورند .

بازی اجسام در آب

کودک همراه با بازی، تفاوت حالات مواد را یاد میگیرد. او در این بازی با مواد مایع آشنا میشود. در هر مرحله از بازی کودک باید وظیفه ای را انجام دهد. در آموزش قسمت آشنایی با مایع کودک در نقش شخصیت پاپایو باید با یه شلنگ آب ظرف آب دوستش را پر کند. در مراحل مختلف بازی ابعاد و شکل ظاهری ظرف تغییر میکند. و کودک در هر مرحله باید حواسش را جمع کند که با چه ابزاری میتواند آب مایع را در ظرف دوستش بریزد.

 

دانلود اپلیکیشن پاپایو

توضیحات کامل تر از بازی آشنایی با مایعات در اجسام 

بازی آموزش اعضای بدن

یکی از مهمترین و پایه ای ترین موضوعات مهم برای شناخت کودکان نسبت به جهان اطراف خود آشنایی با بدن خود و چگونگی کارکرد آن و راههای مراقبت از خود می باشد. در بازی بخش علوم پاپایو ما کودک شما رو با اعضای داخلی و خارجی بدن و وظایفی که انجام میدهند آشنا میکنیم. در این مرحله کودک با بازی با اعضای خارجی بدنش آشنا می شود. اعضا خارجی مثل چشم ، گوش ، دست ، پا و دهان که برای کودک ملموس است را میتوان به خوبی همراه با وظایف هر عضو به کودک آموزش داد.

در این بازی به مطب دکتر می رود تا با اعضای بدن انسان ها آشنا شوند. دکتر اعضای ظاهری یک کودک را نام میبرد و عملکرد هر عضو را توضیح میدهد. برای مثال دکتر درباره دستگاه گوارش و یا اسکلت های بدن به کودک توضیح می دهد. در ادامه کودک باید اعضای بدن را در جای صحیح خودشان قرار دهد.

 

بازی حواس پنجگانه

دوست پاپایو وارد مطب دکتر می شود و دکتر از او درباره حواس پنجگانه سوالاتی می پرسد. در این بازی ابتدا توضیحی درباره پنج حس اصلی داده میشود.
در ادامه یک سوال از کودک پرسیده میشود و  دو گزینه از پایین صفحه داخل کادر به صورت تصویر می آید و کودک موظف است که به گزینه صحیح ضربه بزند. بعد از انتخاب گزینه صحیح دوست پاپایو با صورتش تاثیر انتخاب درست را نشان می دهد و حس مورد نظرش را نشان داده می دهد.

در سطح های اولیه سوال ها راحت تر است و میتواند دو جواب، صحیح باشد. سوال ها در سطح های بالا تر سخت تر می شود و جواب ها تشخیص سخت تری پیدا میکنند.

بازی اجسام روی آب

در بازی اجسام شناور روی آب کودک شما با اصطلاح چگالی و حجم آشنا میشود و همراه بازی و انیمیشن های جذاب کودکانه تفاوت اجسامی که در آب فر میروند و یا روی سطح آب باقی می مانند را می آموزد.

در بازی های این بخش کودک با مباحث مهمی آشنا میشود. کودک با کمک کردن به شخصیتی که در استخر در حال غرق شدن است تصمیم میگیرد که با چه وسیله ای به شخصی که کمک میخواهد کمک کند. او با ابزارهای غواصی و وسایلی که در آب به سمت پایین حرکت میکند آشنا میشود. و قدرت تصمیم گیری او تقویت میشود. او یاد میگیرد که باید با تفکر درست و با سرعت بیشتری تصمیم بگیردو عمل کند.

بازی شیب

در این بازی کودک باید چند کتاب را زیر چوبی که یک سمتش روی کتاب ها است و سمت دیگرش بر روی زمین است قرار دهد تا چوب در شیب مناسبی قرار بگیرد. راهنمای بازی توضیحی درباره مفهوم شیب به کودک میدهد و از او میخواهد اجسامی که پایین صفحه برای او قرار داده شده را با شیب مناسب به مقصد برساند. در صورت نرسیدن شی به دایره ( مقصد)، شی که کودک انتخاب کرده به بالای چوب (ابتدای شیب) بر میگردد تا کاربر دوباره شیب را تغییر داده و با شیب جدید امتحان کند.

بازی اصطکاک

در این بازی زمین گلف شبیه سازی شده است . دوست پاپایو با یک چوب گلف در سمت چپ تصویر در کنار توپ قرار دارد .در سمت راست حفره پیروزی گلف قرار داده شده است. کودک باید توپ های مختلف را در یک زمین با سطح اصطکاکی یکسان امتحان کند تا به توپی که به داخل حفره گلف میرود برسد.
در این بازی ابتدا توضیحی در مورد اصطکاک و تفاوت رفتار اجسام مختلف در یک سطح داده می شود. در مرحله بعدی کودک میتواند سطح های مختلف را امتحان کند. خاک، آسفالت، چمن و یخ نمونه هایی از سطح هایی است که کودک برای آزمایش اصطحکاک میتواند استفاده کند.

بازی سایه ها

در طراحی این بازی از دو فضای زمین و آسمان برای توضیح سایه ها استفاده شده است.  در قسمت زمین دوست پاپایو ایستاده و در قسمت آسمان خورشید قرار دارد. نور خورشید بر روی دوست پاپایو تابیده می شود و سایه اش بر روی زمین افتاده است. کودک با توجه به سمت نور و سایه ای که در تصویر از دوست پاپایو موجود است باید جسمی را انتخاب کند و در جای مناسب قرار دهد. تا بر روی دوست پاپایو سایه ای ایجاد شود و آفتاب اذیتش نکند. کودک باید یکی از گزینه هایی که داخل اسکرول بار است را به داخل تصویر بیاورد . کودک باید آن جسم را در جایی برای کمک به دوست پاپایو برای فرار از آفتاب قرار دهد.

 

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید