مهارت‌های نوشتاری در کودکان

مهارت‌های نوشتاری در کودکان
زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: 1 دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

تقویت مهارت نوشتن در کودکان

مهارت‌های نوشتاری در کودکان یکی از آخرین مهارت هایی است که خانواده ها قبل از سن مدرسه رفتن بچه ها به آن فکر میکنند. اگر قبل از مدرسه رفتن بچه ها برای آموزش مهارت نوشتن به آنها کمک نکنید ممکن است در مدرسه سخت با نوشتن کنار بیایند و یا درست نوشتن کلمات برای آنها سخت تر از حالت معمول باشد. بنابراین به شما توصیه میکنم از راهکارهای تقویت مهارت نوشتن در کودکان قبل از مدرسه رفتن آنها استفاده کنید. البته که اگر فرزندتان در سنین مدرسه است و مشکلاتی در نوشتن دارد هم با استفاده از این روش ها میتوانید به تقویت مهارت نوشتن او کمک کنید.

چگونه می‌توان مهارت نوشتن را در کودکان تقویت کرد؟

زمانی که یک کودک مدرسه را شروع می‌کند، یکی از اولین مواردی که بعد از الفبا یاد می‌گیرد این است که چگونه کلمات و جملات را تشکیل دهد. آن‌ها به تدریج یاد می‌گیرند.اما بعضی از بچه ها توانایی کمتری برای نوشتن دارند.

تشویق به خواندن

اگر میخواهید مهارت‌های نوشتاری را در کودکان بهبود دهید، اولین قدم این است که برای کودکان خود کتاب بخوانید. هر چقدر بچه ها رو بیشتر درگیر حروف و کلمات کنید آنها سریع تر نوشتن را یاد میگیرند. درگیر کردن به معنای فقط آموزش نیست شما باید با بازی و کتاب خواندن و نمایش دادن حروف به کودک او را درگیر کنید.

بازی‌های ساده

مهارت‌های نوشتاری در کودکان : یکی از مهترین و ساده ترین روش های آموزش نوشتن به کودکان آموزش همراه با بازی است. علایق بچه ها رو پیدا کنید و با همان ها بازی طراحی کنید و حتی اگر شده ثبت امتیاز بازی را به کودکتان بسپارید تا طرز صحیح گرفتن مداد یا خودکار را یادبگیرند. بعد نوشتن اسم خودشان و اسم شما و بعد از آن طرز صحیح نوشتن اعداد و حروف …

اسم و فامیل هم یکی از بازی های فوق العاده برای تقویت حافظه و مهارت نوشتن در کودکان است. این بازی مناسب بچه هایی است که در سن مدرسه هستند و نوشتن را یاد گرفته اند. بازی اسم و فامیل مهارت نوشتن را در آنها تقویت میکند.

تشویق به نوشتن یادداشت‌های روزانه

مهارت‌های نوشتاری در کودکان : نوشتن یادداشت روزانه در دفتر خاطرات روشی عالی برای ایجاد یک عادت نوشتاری خوب است. این کار آن‌ها را تشویق می‌کند که سبک نوشتاری منحصر به فرد خود را توسعه دهند.این روش، یک گام بزرگ برای تقویت مهارت‌های نوشتاری است. شما حتی میتونید بچه ها رو تشویق کنید که گاهی نامه بنویسند.

خرید لوازم و ابزار سرگرم‌کننده

بچه ها عاشق نوشتن در دفترهای فانتزی و رنگارنگ با مداد رنگی هستند. بچه ها را به فروشگاه ببرید و برای نوشتن ابزارهایی که دوست دارند را بخرید.

تقویت نوشتن در کودکان نیاز به تمرین دارد. این روزها کودکان ما بیشتر درگیر تایپ کردن در موبایل و لپ‌تاپ هستند و کمتر با نوشتن سروکار دارند، اما این وظیفه‌ی ماست که در این شرایط کودکان خود را به نوشتن علاقمند و این مهارت را در آن‌ها تقویت کنیم. در کنار انجام موارد بالا می‌توانید تمارین دست‌ورزی را نیز با کودک خود انجام دهید تا دست قدرتمندتری داشته باشد و از نوشتن خسته نشود. بسیاری از کودکان به دلیل خسته شدن دستشان به نوشتن علاقه ندارند.

در تمامی بازی های اپلیکیشن پاپایو تمرین دست ورزی و هماهنگی حرکت چشم و دست درنظر گرفته شده است. در بازی های ادبیان و ریاضی پاپایو طرز صحیح نوشتن حروف و اعداد و در ترم های بالاتر طرز صحیح نوشتن کلمات به کودک شما آموزش داده می شود.

یکی از اون بازی ها بازی بگرد و پیداش کن هستش.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد و از آن استفاده کنید. خوشحال می‌شویم اگر نظر، سوال و تجربه‌ی خود را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

1 دیدگاه دربارهٔ «مهارت‌های نوشتاری در کودکان»

دیدگاهتان را بنویسید