ناهماهنگی اندام‌ها در کودکان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

تعادل و هماهنگی اندامهای کودک

ناهماهنگی اندام‌ها در کودکان : تعادل و هماهنگی اندامهای مثل چشم , دست و پاها متناسب با سن کودک این اجازه را به او می‌دهد تا در حد معقولی در فعالیت‌های ورزشی یا راه رفتن و حتی بازیهایی که به هماهنگی نیاز دارد موفق باشد. این هماهنگی به کودکان کمک می‌کند تا حین انجام فعالیت‌ها، حرکات مناسب بدن را کنترل و حفظ کنند.

با هماهنگی اندام ها احتمال آسیب دیدن کودک کمتر می‌شود . همچنین خصوصیات تعادل و هماهنگی بدنی باعث می‌شود تا کودک وضعیت مناسبی برای انجام کارهای مهم و ظریف پیدا کند. اگر کودک دچار ناهماهنگی اندام ها باید درمان این ناهنجاری‌های عمدتا با فعالیت های خاص از طریق بازی یا برنامه‌ریزی مخصوص فیزیوتراپی و کار درمانی متمرکز است.

درمان ناهماهنگی اندام های کودک با بازی

بازی اعتماد به نفس کودک را نسبت به فعالیت‌های حرکتی درشت مانند بازی کردن در شهر بازی، دویدن و یا پریدن افزایش می‌دهد.باعث بالا رفتن عزت نفس در کودک می‌شود. در نتیجه به دلیل چالش‌ها و مشکلات جسمانی در ورزش‌های تیمی سرزنش نمی‌شوند. اعتماد به نفس و توانایی ورزشی را در کودک بالا می‌برد.

علت ناهماهنگی اندام‌ها در کودکان

نکات و اصول لازم برای بهبود هماهنگی و تعادل اندام‌ها در کودک:

توجه و تمرکز: توانایی حفظ تمرکز بر روی یک کار خاص برای یک دوره طولانی از زمان به عنوان قدرت اصلی به چالش کشیده نمی‌شود.
داشتن آگاهی و شناخت از بدن: شناخت قسمت‌های بدن و درک حرکت بدن نسبت به سایر اندام‌ها .
یکپارچگی و هماهنگی دو طرف بدن: استفاده همزمان از دو دست بطوری که یکی از آنها پیشرو باشد.
هماهنگی چشم و دست: توانایی پردازش اطلاعات دریافت شده از طریق چشم برای کنترل، راهنمایی و هدایت دستها در انجام یک کار معین.
تسلط دست: استفاده مداوم از یکی از دست‌ها برای انجام کاری که برای توسعه مهارت‌های اصلاح شده ضروری است.

هماهنگی دست و چشم عبارتست از توانایی انجام حرکات با دست‌ به هنگام هدایت از چشم‌ها‌.

این کار زمانی اتفاق می‌افتد که چشمان ما حرکات دست را ردیابی می‌کنند. و پیام‌های مهمی را در مورد آنچه دست‌ انجام می‌دهند را به مغز می‌فرستند. این سیگنال‌ها به صورت میلی ثانیه به مغز ارسال شده . و منجر به ایجاد هماهنگی در حرکات دست می‌گردند. تا در راستای آنچه دستان ما قصد دارند انجام دهند. اگر این قدرت ردیابی چشم ضعیف باشد، ممکن است در انجام کارهای روزمره مانند خواندن، نوشتن و ورزش کردن دچار مشکل شوید. هماهنگی ضعیف دست و چشم معمولاً در کنار اختلالات طیف اوتیسم، تأخیر در رشد، فلج مغزی، کاهش تون عضلات و برخی از اختلالات بینایی رخ می‌دهد.

چگونه می‌توانید ناهماهنگی اندام‌ها در کودکان را بهبود بخشید؟

افزایش هماهنگی بین دست و چشم فرایندی است که به طور طبیعی در حین بازی کردن کودک اتفاق می‌افتد. لذا یادگیری همیشه باید سرگرم کننده باشد.

شما می‌توانید برای افزایش هماهنگی بین اندام‌ها در کودکتان به وی اجازه دهید تا روزانه وقت زیادی را آزادانه بازی کند. او را وارد بازی‌ها و فعالیت‌هایی کنید که بر روی این مهارت متمرکز هستند. شکل‌گیری این مهارت‌ها در سنین پایین در کودک بسیار مهم است . بیشتر این یادگیری تا سن ۴ سالگی صورت می‌گیرد، بنابراین تحریک اولیه بسیار مهم است.

بازی ها در اپلیکیشن پاپایو برای درمان ناهماهنگی اندام‌ها در کودکان

در بخش های زیادی از بازی های طراحی شده در اپلیکیشن پاپایو کودک باید با کشیدن انگشتان دست و هدایت حرکت چشمهایش مراحل بازی را طی کند. همین درگ و دراپ کردن در بازی ها به هماهنگی چشم و دست کودک کمک زیادی میکند.

تقویت هماهنگی اندام های دست و چشم کودک یکی از مزایای بازی های طراحی شده در اپلیکیشن پاپایو است. کودک شما با روزانه ۳۰ دقیقه بازی در پاپایو میتواند به مهارت هماهنگی حرکت دست و چشم هایش تقویت می شود.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید