وقتی ریاضی برای کودکان شیرین می شود

وقتی ریاضی برای کودکان شیرین می شود
زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

روش های جذاب کردن ریاضی برای کودکان

وقتی ریاضی برای کودکان شیرین می شود بی شک زندگی هم برای مادر و پدرهای همیشه نگران شیرین می شود . تعداد کمی از بچه ها حل کردن مسائل ریاضی را دوست دارند. به همین خاطر راه هایی را به شما آموزش می دهیم که ریاضی برای کودک شما شیرین شود.

ریاضی را برای کودکان جذاب کنید

احساس بیشتر بچه ها نسبت به درس ریاضی وقتی کلاس پنجم میشن تغییر میکنه. بیشتر بچه ها تو سن ۸ تا ۱۲ سال حس می کنند ریاضی سخت و خسته کننده است. اما برای علاقمند کردن بچه ها چه باید کرد؟ به بچه ها نشان بدهید که ازشون انتظار دارید تکالیف ریاضی را انجام بدهند برای اینکار باید آنها را تشویق کنید. سعی کنید در حال انجام تمرین های ریاضی به بچه ها خوش بگذرد. از ریاضی برای بچه ها قول نسازید. ریاضی را از درس های دیگه جدا نکنید. گفتن جمله تو در ریاضی ضعیف هستی را برای خودتان ممنوع کنید.

دانلود اپلیکیشن پاپایو

اگر میخواهید ریاضی شیرین شود

راه های زیادی برای شیرین کردن کارهای سخت وجود دارد یکی از آنها باز کردن است. برای آموزش ریاضی به کودک مثال های بامزه و خنده دار بزنید تا با یاد آوری آن مثال خنده دار شما کودک تمرین ریاضی اش را به خاطر بیاورد. برای تمرین های ریاضی اگر میتوانید شعر بسازیدو شما شاعر نیستید پس به دنبال شعرهایی با قافیه های درست ادبی نباشید قصد ما این است که حل تمرین های ریاضی را مفرح کنیم.

به کودک یاد دهید قورباغه اش را قورت دهد

حتما کتاب قورباغه ات را قورت بده را خوانده اید. اگر نه پیشنهاد میکنم حتما این کتاب را مطالعه کنید و به کودکتان هم درباره آن توضیح دهید. این عنوان از نقل قول مشهور مارک تواین گرفته شده است. «هر روز صبح یک قورباغه زنده را قورت دهید، با این کار هیچ اتفاق بدتری برایتان در طول روز نخواهد افتاد» به زبان ساده، روزتان را با انجام دادن کاری شروع کنید که به هیچ عنوان دوست ندارید و در انجام آن تعلل می‌کنید. با این کار، مطمئن خواهید بود که روزتان راحت‌تر خواهد بود چرا که بدترین و استرس زا ترین کار در لیست کارهایتان را از لیست حذف کرده‌اید. قورباغه در واقع اشاره به بزرگترین و مهم ترین کاری است که باید انجام دهید. اگر احساس می کنید حل تمرینات ریاضی برای کودکتان تبدیل به یک کار سخت و طاقت فرسا شدهاست. حتما به او بگویید زودتر از هرکار دیگری تمرینات ریاضی اش را حل کند و قورباغه اش را قورت بدهد.

دادن جایزه معجره میکند

اینکه جایزه چقدر ارزش مادی داشته باشد اصلا اهمیت ندارد. این حس تشویق شدن است که کودک را خوشحال می کند و به او انرژی و انگیزه می دهد که برای دوباره جایزه گرفتن تلاش کند. با همان جایزه های کوچک کوچک شما قدم های بزرگی برای انگیزه دادن به کودک برای حل مسائل ریاضی اش برمیدارید. نکته مهم این است که نباید جایزه دادن برای انجام کاری که وظیفه کودک است تبدیل به وظیفه شما شود. پس حتما جایزه ها را هوشمندانه انتخاب کنید. کودک باید از انجام وظیفه اش که شما را خوشحال کرده است، خوشحال شود و بابت آن تشویق شود فقط همین.

یک گردش مربوط به ریاضی

اگه در اطراف محل زندگیتان موزه یا مکانی است که به درس ریاضی مربوط می شود بچه ها را برای گردش به آنجا ببرید. معمولا بچه ها وقتی از نزدیک اتقاقات را می بینند به درک بهتری از مسائل می رسند. همینطور می توانید با معلم های ریاضی صحبت کنید و برای گردش و تفریح مربوط به این درس ایده بگیرید.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید