پاپایو برای تقویت مهارت های شناختی در کودکان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

 تقویت مهارت‌های شناختی

در این مطلب درباره بازی های پاپایو برای تقویت مهارت های شناختی در کودکان صحبت می کنیم . قدرت ذهن برای پردازش اطلاعات و حل مسئله بخشی از مهارت شناختی است. اگر دنبال راه حلی برای پرورش بهتر کودکتان هستید آن راه حل در بازی های کودک شما نهفته است. مهارت‌های شناختی کمک می‌کند تا روش درست را در حل هر مسئله انتخاب کنیم. به همین خاطر خیلی مهم است که از کودکی مهارت درک شناختی کودکان را پرورش بدیم.

بازی برای تقویت مهارت های شناختی

پرورش مهارت شناختی یعنی پروش حافظه کوتاه مدت و بلند مدت، منطق و استدلال، قدرت شنیداری و بصری و سرعت پردازش. بازی، برای رشد و تقویت مهارت‌های شناختی کودکان نقش خیلی مهمی دارد. بازی‌ها توانایی فکر کردن، دریافتن، ارتباط برقرار کردن، به‌یاد آوردن، تخیل کردن، منطق و استدلال را در کودکان تقویت می‌کنند. کودکی که بازی می‌کند توانایی حل مشکلات، خلق کردن، تجربه کردن، فکر کردن و آموختن را پیدا می‌کند.

 

دانلود اپلیکیشن پاپایو

برای تقویت مهارت شناختی در کودک با او بازی کنید

برای کودک وقت بگذراید، بازی با کودک ارتباط بین شما و او را محکم می‌کند و به او اعتمادبه‌نفس می‌دهد تا با جهان اطرافش روبه رو شود.

بازی هایی برای تقویت مهارت های شناختی در کودکان

مهارت شناختی مسئول یادگیری اطلاعات و مهارت‌های جدید در کودکان است. با پرورش این مهارت می‌توان کودک را برای آینده مهیا کرد. از بین روش‌ها و فعالیت‌های شناختی، انتخاب بازی برای تقویت مهارت های شناختی در کودکان یکی از بهترین گزینه‌ها است. بهترین بازی‌ها در این زمینه بازی‌های فکری هستند. بازی‌هایی که تمرکز، توجه و درک کودک را بالا می‌برند.

۱.بازی کشیدن و رها کردن

مفهوم یادگیری از طریق بازی تاثیر مثبتی بر رشد مهارت‌های شناختی کودکان دارد. هر بازی مزیت‌های مخصوص به خودش را دارد و یک بخش از مهارت‌های شناختی را پرورش می‌دهد. به‌طور مثال، بازی کشیدن و رها کردن در دسته بازی‌های که درک، تسلط بر مفاهیم اساسی و توالی را در کودک تقویت می‌کند.

۲. پازل

مهارت‌های شناختی یعنی درک، سازماندهی عقاید و استفاده از دانش، که از طریق انتخاب و ارزیابی حاصل می‌شود. هنگامی که کودک با پازل یا بازی‌های فکری بازی می‌کند، حافظه‌اش تقویت می‌شود. با تشخیص و تفکر درباره چگونگی قرار گرفتن قطعات در کنار هم و ساختن یک تصویر کامل، قدرت انتخاب و استراتژی را می‌آموزد.

بعضی از بازی‌ها مهارت تصمیم‌گیری و بعضی دیگر کار گروهی، مهارت حرکتی و همدلی را به کودک می‌آموزند. برای آشنایی بیشتر می‌توانید به مقاله‌های بازی هایی برای آموزش کار گروهی به کودکان و بازی هایی برای پرورش مهارت تصمیم گیری در کودکان مراجعه کنید. پازل نیز یک بازی خوب است که این مهارت‌ها را به‌طور نهفته در خودش جای داده است.

۳. آواز خواندن با موسیقی

آواز خواندن یک بازی برای تقویت مهارت های حرکتی در کودکان است. موسیقی به رشد کودکان کمک شایانی می‌کند. اجازه دهید کودک با موسیقی در حال پخش همراهی کند. همراهی با موسیقی قدرت تشخیص کلمات و مهارت حافظه را تقویت می‌کند.

۴. بازی تشخیص صدا

تشخیص صدا در دسته بازی‌هایی قرار می‌گیرد که حافظه و توانایی تشخیص و تمایز بین صداها را در کودک تقویت می‌کند. در بازی های پاپایو بخش های مخصوصی برای آموزش تشخیص صدا وجود دارد که به مهارت شنیداری کودک کمک میکند.

۵. آشنایی با اعداد و حروف

یکی از راه‌های تقویت حافظه کودکان، به ذهن سپردن حروف، اعداد یا کلمات است. می‌توانید از کتاب‌های آموزشی یا فلش کارت‌های حاوی حروف، اعداد یا کلمات استفاده کنید و حافظه کودک را تقویت کنید. تقویت حافظه به کمک این کارت‌ها یک راه برای تقویت مهارت های شناختی کودکان است. برای مطالعه بیشتر درباره راه‌های تقویت حافظه می‌توانید به مقاله روش های موثر برای تقویت حافظه کودکان مراجعه کنید.

۶. جورچین اشکال هندسی

شناخت ابعداد و اشکال مختلف در رشد کودکان بسیار موثر است. می‌توانید از جورچین‌های چوبی یا پلاستیکی استفاده کنید. در این بازی کودک با اشکال مختلف آشنا می‌شود. می‌تواند تشخیص بدهد که هر شکل، مرتبط با کدام فضای خالی است که باید در آن قسمت قرار بگیرد.

۷. آموزش رنگ‌ها

یادگرفتن و آشنایی با رنگ‌ها برای رشد و تقویت مهارت‌های شناختی کودکانمهم است. می‌توانید برای آموزش رنگ‌ها از کاغذ رنگی ها ، مداد های رنگی و لگوهای رنگی استفاده کنید.

۸. آشپزی با کودک

آشپزی کودک را به تفکر، حل مسئله و خلاقیت تشویق می‌کند. اطلاعات زیادی مانند شمارش، اندازه‌گیری، پیروی از دستورالعمل‌ها و درک علل و معلول کارها را به کودک می‌‌آموزد. همینطور کودک را با نام مواد غذایی سالم آشنا می‌کند. به همراه کودک آشپزی کنید و به او اجازه دهید در کارهایی که خطرناک نیست شما را همراهی کند.

۹. بازی در فضای باز

بازی در فضای باز برای کودکان بسیار خاطره انگیز و لذت‌بخش است، به آن‌ها حس آزادی می‌دهد و قدرت تجسم و سطح توانایی جسمانی کودک او را افزایش می‌دهد.

۱۰. بازی‌های دیجیتالی

همانقدر که فعالیت‌های جسمانی برای کودک مفید است، بازی‌های دیجیتالی هم در اندازه‌ای متعادل می‌تواند برای رشد مهارت شناختی کودک مفید باشد. این بازی‌ها هماهنگی چشم و دست را افزایش می‌دهند و کودک را در حل مسائل به چالش می‌کشند.

بازی های پاپایو برای تقویت مهارت شناختی کودک

در بازی های پاپایو به کودک همراه با سرگرم شدن آشنایی با رنگ ها، قدرت شنیداری، قدرت بینایی، قدرت حل مسئله و مهارت تصمیم گیری آموزش داده میشود. کودک در حین بازی الفبای فارسی یا ریاضی را آموزش میبیند و در عین حال با رنگ بندی هایی که بر اساس روانشناسی کودکان است در محیط بازی با رنگ ها آشنا میشود. در بازی ها قدرت تصمیم گیری کردن و مهارت حل مسئله او به چالش کشیده می شود و رفته رفته مهارت شناختی کودک پرورش می یابد. به شما پیشنهاد میکنم بازی پاپایو را برا یکودکان سه تا پنج ساله خود نصب کنید و به آنها در تقویت مهارت های مهم زندگیشان کمک کنید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید