چه اسباب بازی هایی برای کودک مناسب است؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

اسباب بازی های مناسب برای کودکان

اگر می خواهید بدانید که چه اسباب بازی هایی برای کودک مناسب است؟ این مطلب را مطالعه کنید. وسایل بازی مناسب برای کودکان علاوه بر ایمن بودن باید با مراحل رشد و توانایی های آنها مطابقت داشته باشد. بسیاری از وسایل بازی ایمن و مناسب رایگان هستند که معمولاً در خانه پیدا می شوند. جعبه های مقوایی، درپوش بطری های پلاستیکی و … را می توان برای بازی کردن و سرگرم کردن  کودکان در سنین مختلف استفاده کرد.

اسباب بازی برای تولد تا 6 ماهگی

نوزادان دوست دارند به افراد نگاه کنند – آنها را با چشم دنبال می کنند. به طور معمول، آنها چهره و رنگهای روشن را ترجیح می دهند. نوزادان جذب وسایلی می شوند که دست و پای آنها را درگیر میکند، صدای اسباب بازی ها باعث می شود سر خود را بلند کنند، سر خود را به سمت صداها بچرخانند، چیزهایی را در دهان خود بگذارند و موارد دیگر!

اسباب بازی های خوب برای نوزادان:

چیزهایی که آنها می توانند به آنها برسند، نگه دارند، بمکند، تکان دهند، با آن صدا ایجاد کنند – صدای جغجغه، حلقه های بزرگ، اسباب بازی های فشرده، اسباب بازی های برای دندان درآوردن، عروسک های نرم و آویزهای بالای تختشان لذت می‌برند.

مطالب پیشنهادی برای بازی های آموزشی کودکان

اسباب بازی برای نوزادان 7 تا 12 ماه

نوزادان 7 تا 12 ماهه حرکت می کنند – معمولاً از چرخیدن و نشستن و تکان خوردن، پریدن، خزیدن، بالا کشیدن خود و ایستادن لذت می برند. آنها نام خود و سایر کلمات رایج را درک می کنند، می توانند قسمت های بدنشان را شناسایی کنند، اشیایی را پیدا میکنند و آنها را داخل و خارج از ظروف قرار می دهند.

بازی های مناسب برای نوزادان بزرگتر:

وسایلی که می تواند با آنها بازی کند: عروسک، ماشین پلاستیکی یا چوبی و اسباب بازی های که باید بریزند و بیرون بیاورند مثل مهره های یک بازی، توپ و لگو و ….

اسباب بازی برای کودکان 1 ساله

بچه های در یک سالگی راه می روند. به طور معمول آنها می توانند پیوسته راه بروند و حتی از پله ها بالا بروند. آنها از شنیدن داستانها لذت می برند، اولین کلمات خود را می گویند و می توانند در کنار بچه های دیگر بازی کنند. آنها دوست دارند آزمایش کنند – اما برای ایمن نگه داشتن آنها به همراهی بزرگسالان نیاز دارید.

وسایل بازی مناسب برای کودکان 1 ساله:

کتابهای مصور با تصاویر ساده یا مداد رنگی و کاغذ رنگی، ابزارهایی که می توانند با آنها تظاهر کنند مثل تلفن های اسباب بازی، عروسک ها و تخت های عروسکی، کالسکه ها و لوازم جانبی برای عروسک (لباس، روسری، کیف پول)، حیوانات پلاستیکی و پازل، توپ، ماشین های بازی.

اسباب بازی برای کودکان 2 ساله

کودکان به سرعت در حال یادگیری هستند، آنها ” آزمایشات” فیزیکی زیادی انجام می دهند: پرش از ارتفاع، بالا رفتن از جایی، آویزان شدن، غلت زدن و بازی خشن.

اسباب بازی های خوب برای کودکان 2 ساله:

پازل هایی با 4 تا 12 قطعه، لگوهایی که به هم می چسبند، اشیائی برای دسته بندی (بر اساس اندازه ، شکل ، رنگ ، بو) چیزهایی برای تظاهر ( خاله بازی) به اندازه کودک مثل (ست آشپزخانه، صندلی، غذای بازی)، عروسک با لوازم جانبی، وسایل بازی شنی و مواردی که می توانند با مداد رنگی یا انگشت رنگ کنند، کتابهای مصور با جزئیات بیشتر از کتابهای نوزادان.

وسایل بازی برای کودکان 3 تا 6 ساله

توجه کودکان پیش دبستانی و مهدکودک ها نسبت به کودکان نوپا بیشتر است. معمولاً آنها زیاد صحبت می کنند و سوالات زیادی می پرسند. آنها دوست دارند با مهارتهای جسمانی خود که هنوز در حال رشد است، آزمایش کنند. آنها دوست دارند با دوستان خود وقت بگذرانند و برای آنها به اشتراک گذاشتن یک وسیله برای بازی های گروهی قابل درک می شود.

سرگرمی مناسب برای کودکان 3 تا 6 ساله:

پازل (با 12 تا 20 قطعه) ، لگو های پیشرفته تر، مجموعه هایی از اشیاء برای مرتب سازی بر اساس طول، عرض، ارتفاع، شکل، رنگ، بو، مقدار و سایر ویژگیها. اسباب بازی هایی برای تظاهر کردن مثل عروسک،وسایل حمل و نقلی مثل ماشین ها، وسایل ساختمانی، مدل سازی با خاک رس و خمیر بازی، کتابهای مصور با کلمات بیشتر و تصاویر دقیق تر، و ابزار صوتی مثل گیتار یا سنتور و …

اگر دوست دارید بدانید پازل چه فوایدی برای کودکان دارد، اینجا کلیک کنید.

اسباب بازی های ایمنی و کودکان

وسایل بازی ایمن برای کودکان بدون قطعات تیز و شکاف دار و با رنگ غیر سمی و بدون سرب ساخته شده اند. در برابر خرد شدن مقاوم هستند و به راحتی تمیز می شود.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید