کدام اجسام روی آب می مانند

کدام اجسام روی آب می مانند
زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
3.5
(4)

بازی‌ها در بخش علوم اپلیکیشن پاپایو

کدام اجسام روی آب می مانند از مجموعه بازی هاییست که برای آموزش درس علوم به کودک و افزایش مهارت دانش در بخش علوم در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است.

دیگر بازی های این مجموعه:

سناریو بازی:

کدام اجسام روی آب می مانند : بازی ها در بخش علوم اپلیکیشن پاپایو جذابیت خاصی دارند. کودک مراحل زیادی را سپری کرده و به سطحی از آگاهی رسیده است که او را کنجکاو تر می کند. در ترم اول بازی های علوم ما کودک را با اصطلاحات مهم آشنا می کنیم، تا در مدرسه و ترم های بعدی همین اپلیکیشن کودک راحت تر مسائل درک کنند.

در بازی اجسام شناور روی آب کودک شما با اصطلاح چگالی و حجم آشنا میشود و همراه بازی و انیمیشن های جذاب کودکانه تفاوت اجسامی که در آب فر میروند و یا روی سطح آب باقی می مانند را می آموزد.

در بازی های این بخش کودک با مباحث مهمی آشنا میشود. کودک با کمک کردن به شخصیتی که در استخر در حال غرق شدن است تصمیم میگیرد که با چه وسیله ای به شخصی که کمک میخواهد کمک کند. او با ابزارهای غواصی و وسایلی که در آب به سمت پایین حرکت میکند آشنا میشود. و قدرت تصمیم گیری او تقویت میشود. او یاد میگیرد که باید با تفکر درست و با سرعت بیشتری تصمیم بگیردو عمل کند.

مهارت هایی که بازی ” کدام اجسام روی آب می مانند ” در کودک تقویت میکند:

  • خلاقیت در حل مسئله
  • آشنایی با علوم
  • تصمیم گیری- تفکر خلاق- قدرت صحیح فکر کردن
  • هماهنگی بین حرکت چشم و دست


آشنایی کودک با مفاهیم اجسام در آب

شناور ماندن و غرق شدن اجسام مهمترین نکته ایست که کودک در این بازی یاد می گیرد. و آن را به صورت بازی و عملی احساس میکند . کودک می آموزد که : هنگامی که جسمی در آب قرار می گیرد به سطح آب فشار وارد می کند. آب نیز نیرویی به سمت مخالف به آن جسم وارد می کند. نیرویی که آب به جسم وارد می کند به سمت بالا می باشد. اگر نیرویی که آب به جسم وارد می کند از وزن آن بیشتر باشد، جسم روی آب معلق خواهد ماند. نیرویی که آب به جسم وارد می کند، با وزن جسم روی سطح آب به تعادل خواهند رسید. قابلیت معلق ماندن در آب را شناوری می گویند. کودک در بازی میبیند که شاخه درخت به این دلیل شناور می ماند که نیرویی که آب به آن وارد می کند از وزن آن بیش تر است. سنگ ریزه چون نیروی وارد آمده از طرف آب نمی تواند جبران وزن آن را بکند، در آب فرو خواهد رفت.

با قطع شدن و مردن یک درخت، تمامی کانال های میکروسکوپی آن که وظیفه رساندن آب و مواد غذایی را از ریشه به شاخه ها داشتند، پر از هوا می شوند. این هوا باعث می شود که شاخه های مرده سبک تر شوند و به خوبی روی آب شناور بمانند. چرا اجسام روی آب معلق می مانند؟ در اولین مرحله بازی جواب این سوال را همراه با شعر و بازی و انیمیشن های جذاب به کودک شما خواهیم داد.


پرورش قدرت تصمیم گیری در کودکان:

تصمیم‌ گیری یکی از مهم‌ترین مهارت‌های انسانی است . فرزند شما برای تبدیل شدن به فردی سالم و بالغ، نیازمند رشد و توسعه‌ی این مهارت ویژه است. تصمیم‌ گیری از آن رو اهمیت زیادی دارد که مسیر درست زندگی را به فرزند شما نشان می‌دهد. اما دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. درصورت آموزش تصمیم‌ گیری صحیح به فرزندان‌تان، می‌توانید آسوده باشید که آنها در زندگی‌شان از مزایای با ارزشِ این مهارت بهره‌ خواهند برد. تصمیم‌ گیری درست و به ‌موقع حس رضایت و خشنودی را در زندگی فرد به ارمغان می‌آورد. این رضایت جز با انتخابی درست به‌ وجود نخواهد آمد. هرچند هنگامی که فرزند شما تصمیمات خوبی اتخاذ نکند دچار ناراحتی و مشکل خواهد شد. اما همین تجربیات و آموختن از آنها، مسیر درستی را برای تصمیم‌گیری‌های صحیح آینده، برای او فراهم می‌کند.ما با بازی پاپایو به کودک کمک میکنید که قدرت تصمیم گیری اش تقویت شود، و او برای برد در بازی تلاش بیشتری داشته باشد.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 3.5 / 5. تعداد رای‌ها: 4

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید