کدام بازی ها برای کودکان مضر هستند؟

کدام بازی ها برای کودکان مضر هستند؟
زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

بازی های مضر کودکان چه بازی هایی هستند؟

شما می دانید کدام بازی ها برای کودکان مضر هستند ؟ یکی از مهمترین عوامل در رشد کودکان بازی کردن است . در همه سنین کودکان نیاز به بازی کردن دارند.  یکی از فواید بازی کردن تخلیه انرژی اضافی کودکان است. اما بعضی از بازی ها برای کودکان مضر هستند.

انواع بازی های مضر کودکان کدامند ؟

بازی هایی که در گروه بازی های مضر کودکان دسته بندی می شوند اغلب به روحیات کودکان صدمه میزنند. اما نگران نباشید اثرات مخرب یک بازی مضر را می توان به کمک بازی های مفید از بین برد.

دسته های کلی بازی های مضر

دسته اول : بازی های کامپیوتری

الف) بازیهای کامپیوتری می توانند در دسته بازی های مضر کودکان قرار گیرند.
البته باید بگوییم که بازی های کامپیوتری به خودی خود بد نیستند و حتی می توانند باعث افزایش و ارتقا سطح هوش و خلاقیت کودکان هم بشوند.

 

دانلود اپلیکیشن پاپایو

اثرات مفید بازی های کامپیوتری:

هوش هیجانی آنان را می تواند افزایش دهد

خلاقیت در کودکان را می تواند پر رنگ تر کند

اثرات منفی بازی های کامپیوتری:

این بازی ها می تواند مانع از ارتباطات انسانی شود

انزوا و گوشه گیری و ناسازگاری ( درصورت افراط در این نوع بازی ها)

کاهش تحرک فیزیکی کودک

کودکان تحت تأثیر جذابیت‌های بازی‌های کامپیوتری قرار می گیرند ( نوعی وابستگی و اعتیاد)

اگر می خواهید بازی های رایانه به بازی های مضر برای کودکتان تبدیل نشود نحو‌‌ه ی صحیح و محدویت زمان استفاده از آن ها را برای کودکتان مشخص کنید.

دسته دوم بازی های مضر: بازی های خشن

دومین دسته از بازی هایی که در گروه بازی های مضر کودکان قرار می گیرد بازی های خشن هستند. بازیهای خشن باعث می شوند که کودکان از آن دنیای شاد و امن کودکی فاصله بگیرند. بازی های خشن باعث بی قراری و اضطراب در کودکان می شوند. از جنبه ای دیگر کودک ممکن است این بازیها را تقلید کنند و همین تقلید پرخاشگری را در او رشد خواهد داد. البته نمیتوان به قطعیت بگوییم که بین خشونت در رسانه ها و بروز پرخاشگری در کودکان رابطه مستقیم وجود دارد. اما نتایج مطالعات به صورت قطعی نشان داد مدت زمان انجام بازی های ویدئویی یا تماشای فیلم ها و برنامه های خشن مهم تر از محتوای آن است. ” هر چقدر مدت زمان استفاده از بازی های خشن بیشتر شود، تاثیرپذیری نیز بیشتر است” .

اسباب بازی های ترسناک

از جمله دیگر بازی های ترسناک بازی هایی است که در آنها کودکان از اسباب بازی هایی استفاده می کنند که اسباب بازی هایش ترسناک هستند. به همین خاطر باید در انتخاب اسباب بازی کودکان دقت کرد.

نکته: ممکن است اسباب بازی که برای یک کودک هشت ساله ترسناک نیست برای کودک سه ساله ترسناک باشد.

بازی های جنسی در دسته بازی های مضر کودکان

کودکان در سنین ۳ تا ۶ سال نسبت به مسائل جنسی کنجکاو می شوند. کودکان در این سنین معمولا با الگوبرداری از بزرگترها بازی می کنند. ممکن است در نقش دکتر و مریض، بابا و مامان به معاینه بدن همدیگر بپردازند. نگران نباشید کودک شما انحراف جنسی ندارد، بازی های جنسی بخشی از بازیهای سنین کودکی هستند. اما شما باید مراقب باشید که کودک درگیر این بازی ها نشود تا در سن مناسب شما از طریق آموزش صحیح کنجکاوی هایش را برطرف کنید.

نکته : به سوالات کودکان درخصوص مسائل جنسی به شکل صحیح پاسخ دهید. زمانیکه کودکان در مورد مسائل جنسی سوالی دارند بهتر است قبل از اینکه شما توضیحات ذهنی خود را بیان کنید ازکودکتان بپرسید و ببینید چه چیزهایی می داند و چه قسمتهای لازم است کامل کنید و چه جزئیاتی را برای آنان باید توضیح دهید.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید