آموزش حروف الفبای فارسی با بازی جاروی فضایی

آموزش حروف الفبای فارسی با بازی جاروی فضایی
زمان مطالعه : 2 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: 1 دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

آشنایی با حروف الفبا در اپلیکیشن پاپایو

آموزش حروف الفبای فارسی با بازی جاروی فضایی از مجموعه بازی هاییست که برای آموزش حروف الفبا به کودک و افزایش مهارت نوشتن در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است.

دیگر بازی های این مجموعه:

سناریو بازی:

در بازی آموزش حروف الفبای فارسی با بازی جاروی فضای یک سری سیاره طراحی شده اند که به صورت بک گراند در صفحه قرار دارند، از قسمت پایین تصویر چاله های فضایی وارد می شوند که هر کدام دارای یک حرف خاص هستند از بین پاله های فضایی، یکی از آن ها حروف صحیح را دارد. حرف صحیح آن حرفی است که راهنمای بازی آن را برای هدف به کودک اعلام کرده است. در بازی یک سفینه وجود دارد، که کودک باید آن را به سمت چاله فضایی ببرد که حرف درست را دارد و با مکش سفینه حرف درست را بگیرد.

 

مهارت هایی که بازی “جاروی فضایی” در کودک تقویت میکند:

  • آشنایی با حروف و صدای حروف الفبا
  • هماهنگی بین حرکت چشم و دست
  • آشنایی با شکل نوشتاری حروف
  • درک شناختی
  • گسترش دایره کلمات

نکته خیلی مهم در آموزش به کودکان

آموزش خواندن و نوشتن چیزی نیست که هر کودک بخواهد از سنین پایین آغاز کند. به یاد داشته باشید که نباید کودک خود را وادار به یادگیری کنید.  صورت ممکن است تلاش های شما نتیجه معکوس داشته باشد. ممکن است کودک شما حتی در زمان مدرسه هم به دلیل استرس ناشی از خاطرات تلخ همراه با استرس در آموزش حروف الفبا، نتواند با مدرس و دوستان خود ارتباط برقرار کند. اگر میبیند کودکتان هیچ علاقه ای به یادگیری حروف الفبا از خود نشان نمیدهد آموزش را رها کنید. و فقط اجازه بدید از بازی که انجام می دهد لذت ببرد.

برای اینکه کودک به خواندن و نوشتن علاقه مند شود سعی کنید کتاب داستان های ساده با بیانی شیرین و روان برای کودک خود تهیه کرده و قبل از خواب با صدای بلند آن را برای او بخوانید. این کار باعث علاقمندی کودکتان به کتاب می شود که روی آینده او بسیار تاثیر گذار است. و یکی از راه های موثر برای علاقمند کردن کودک به خواندن و نوشتن و جلب توجه کودک به حروف الفبا است.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

1 دیدگاه دربارهٔ «آموزش حروف الفبای فارسی با بازی جاروی فضایی»

  1. سلام
    قبل از پرداخت که نمیشه محیط بازی و روش یادگیری بازی را دید، هیچ گونه کلیپ از محیط بازی هم که داخل سایت نیست، روی چ حساب پدر و مادرها باید پول پرداخت کنند و اشتراک برنامه ای که ندیدند را بخرند فقط با دو تا مطلب که در مورد برنامه داخل سایت گذاشتید؟؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید