شناخت حروف با بازی اسپری در پاپایو

شناخت حروف با بازی اسپری در پاپایو
زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

یادگیری حروف با بازی پاپایو

شناخت حروف با بازی اسپری در پاپایو بازی از مجموعه بازی هاییست که برای آموزش حروف الفبا به کودک و افزایش مهارت نوشتن در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است.

دیگر بازی های این مجموعه:

آموزش الفبا با بازی ” کشیدن نمایه ها “
آشنایی با حروف الفبا در بازی حرف در جملات

آشنایی با حروف الفبا با بازی جورچین کلمات پاپایو

سناریو بازی:

در این بازی با اسپری که در صفحه بازی قرار داده شده کودک به دنبال حرفی میگرد که گوینده اسمش را صدا زده است.  مثلا ” ج ” بعد از پیدا کردن حرف ج در صفحه با اسپری کردن ، حرف مورد نظر در پایین صفحه قرار میگیرد و جمله ای با سه کلمه مشخص که با حرف ج شروع شده باشد در صفحه ظاهر میشود. مثل : در باغ وحش برای جوجه پرنده هایی مثل جغد در جعبه غذا می گذارند. در این جمله کلمات جوجه ، جغد و جعبه با رنگ دیگری مشخص شده اند تا کودک متوجه حضور حرف ج در کلمات شود. در کنار جمله طرح گرافیکی جذابی از همان کلمات هم به کودک نشان داده خواهد شد.

مهارت هایی که بازی ” یادگیری حروف در کلمات و جملات ” در کودک تقویت میکند:

  • هماهنگی حرکت دست و چشمها
  • دایره کلمات – آشنایی با کلمات – درک معانی کلمات
  • تصمیم گیری- تفکر خلاق- قدرت صحیح فکر کردن
  • هماهنگی بین حرکت چشم و دست
  • خواندن و ادا کردن

آموزش الفبا به کودکان همراه با سرگرمی

خواندن الفبا به صورت شعر و آواز، باعث می شود تا کودکان اعتماد به نفس بیشتری در یادگیری داشته باشند. این کار، روش بسیار خوبی برای سرگرم کردن کودکتان است. یکی از مهمترین مهارت هایی که کودک در این بازی به دست می آورد قدرت بینایی است که با جستجوی حروف در او تقویت می شود. با شنیدن صدای حروف قدرت شنیداری کودک هم تقویت میشود و کودک برای تکمیل کردن شکل نوشتاری حروف نیاز به تمرکز و دقت بیشتری دارد. بنابراین قدرت تمرکز کودک در این بازی تقویت می شود. در اپلیکیشن پاپایو کودک بعد از آشنایی با حروف و معانی کلمات به سراغ آموزش ساخت جملات می رود.

 

راهکارهایی برای گسترش دایره لغات کودکان

از کلمات توصیفی استفاده کنید

هرچه کودک روزانه کلمات بیشتری بشنود، بیشتر یاد می گیرد، به ذهن می سپارد و درنهایت خودش از آن کلمات استفاده می کند. سعی کنید در مکالمات روزانه از واژگان توصیفی استفاده کنید. به عنوان مثال وقتی قصد دارید از یک شیئ  تعریف کنید، از کلماتی مانند، خارق العاده، آرامش بخش و بی نظیر استفاده کنید. این کلمات ممکن است فراتر از درک کودک باشد اما استفاده از آنها در جای مناسب، به مرور برای کودک قابل فهم می شود.

برچسب درست کنید

اگر می خواهید کودکتان کلمات بیشتری یاد بگیرد، باید موقعیت آن را هم فراهم کنید. علاوه بر بیان کلمات، سعی کنید دید کودک را با کلمات آشنا کنید. براساس درک و فهم کودک از کلمات ، برچسب هایی از کلماتی که به طور متداول استفاده می کند تهیه کنید تا او با تصویر کلمات هم آشنا شود. به عنوان مثال اگر اسباب بازی هایش را در جعبه های جداگانه ای قرار می دهید برای هرکدام از جعبه ها برچسبی جداگانه برای شناخت آنها توسط کودک تهیه کنید. مثلا جعبه عروسک ها، لگوها ، ماشین ها ، کتاب و یا هرچیز دیگری.

کلمات را به خوبی دسته بندی کنید

دیدن، هنگام آموختن کلمات جدید، به یادگیری کمک می کند. آموزش چگونگی مرتب سازی و طبقه بندی به تفکر منطقی و ساخت کلمات جدید کمک می کند. یک روش عالی برای کمک به کودکتان در یادگیری کلمات جدید این است که هرچه را می شنود، تصور کند. برای این بازی می توانید از فلش کارت ها استفاده کنید یا اینکه از  تصاویر مجلات و روزنامه ها استفاده کنید.

کلمات هم قافیه را تمرین کنید

کلمات هم قافیه نه تنها سرگرم کننده هستند بلکه روشی آسان برای جلب توجه کودک درمورد چگونگی ارتباط کلمات مختلف بایکدیگر هستند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید